Porazi

Sarajevo i Široki ispali iz Konferencijske lige

Nogometaši Milsamija iz Moldavije plasirali su se u drugo pretkolo Konferencijske lige nakon što su dosta šokantno u dvomeču prvog pretkola izbacili favorizovanog bh. predstavnika Sarajeva.

U prvom meču odigranom u Moldaviji nije bilo pogodaka, dok je Mislami večeras na stadionu "Asim Ferhatović Hase" iznenađujuće ostvario pobjedu rezultatom 1:0 i tako osigurao prolaz u narednu fazu takmičenja.

Sarajevo je odmah krenulo ofanzivno pa je u petoj minuti Sušić uputio opasan udarac kojeg golman Timbur bez problema brani.

Bordo tim je nastavio dominirati, ali je u 19. minuti uslijedio pravi hladan tuš. Gotovo iz prvog napada, gosti su poveli, a strijelac je bio Ginsari. Primio je loptu na desnoj strani šesnaesterca, sjajno prevario Pidru i potom pogodio iskosa pored loše postavljenog Kanurića.

Redale su se potom šanse pred golom gostiju jer je Sarajevo želejlo što prije doći do izjednačenja. Međutim, odbrana Milsamija na čelu s maestralnim golmnaom Timburom je uspjela otkloniti sve neprilike do kraja prvog poluvremena.

S druge strane, Moldavci su se orijentisali na kontra napade, a iz jednog takvog u 43. minuti su mogli i udvostručiti vodstvo. Ipak, Dupovac je u posljednji tren spasio sjajnim klizećim startom ispred Puntusa koji se sjurio ka golu Kanurića.

Početak drugog poluvremena nagovijestio je veliki pritisak domaćih pogotovo nakon prilike Fanima. Međutim, kako je odmicao nastavak meča, Sarajevo je igralo sve lošije i bezidejno pa dobro organizovani gosti nisu imali problema.

Nisu uspjeli domaći stvoriti niti jednu ozbiljnu priliku pa su gosti, iako vidno iscrpljeni, uspjeli odbraniti se i plasirati se u narednu fazu ovog takmičenja. Domaći igrači su sa stadiona Koševo ispraćeni zvižducima.

Milsami će u drugom pretkolu Konferencijske lige igrati protiv švedskog Elfsborga, koji takmičenje počinje upravo od ove faze.

Fudbaleri Širokog Brijega poraženi su večeras u gostima od Vllaznije sa 3:0 i oprostili su se od nastupa u Konferencijskoj ligi.

Široki Brijeg je u prvoj utakmici koja se igrala prije sedam dana na Pecari pobijedio sa 3:1 i očekivalo se da će bh. klub večeras u Albaniji završiti posao i plasirati se dalje, ali su doživjeli šokantan poraz.

U prvom poluvremenu ove utakmice Široki je uspio nekako da diktira tempo igre i nije dozvolio ekipi Vllaznije da opasnije ugrozi njihov gol.

Međutim, na samom početku drugog poluvremena domaći su poveli sa 1:0. Gurishta je bio asistent, a pogodak za vodstvo Vllaznije postigao je Đurđević.

Navijači domaćeg tima su vatrometom proslavili gol, a sudija je prekinio meč na desetak minuta kako bi se smirile strasti na tribinama stadiona u Shkoderu.

No, Vllaznia je i u nastavku meča bila dosta bolja. Albanski tim se u potpunosti u dvomeč vratio u 62. minuti kada je Imami pogodio mrežu Širokog za 2:0.

Ovaj rezultat vodio je meč u produžetke, te se očekivalo da će se igrači Širokog malo trznuti i početi igrati, ali se to nažalost nije desilo.

Potpuni krah bh. klub doživio je u 79. minuti kada je Vllaznia došla i do trećeg gola. U centru pažnje bio je Đurđević koji je drugim golom na utakmici povisio na 3:0 i donio svojoj ekipi potpuni preokret u ovom dvomeču.

Igrači Širokog pokušali su u finišu meča da dođu do gola i barem izbore produžetke, ali nažalost to nisu uspjeli da urade, te su se čini se neočekivano oprostili od Konferencijske lige već u prvom pretkolu.